PEPTI AGE - Kosmetyki Biomimetyczne

    pepti komplet                Rozwój technologiczny w zakresie kosmetologii i medycyny estetycznej spowodował rosnące      zapotrzebowanie na wprowadzanie substancji aktywujących naturalne mechanizmy obronne skóry. Prawdziwym    przełomem ostatnich lat stały się w tym zakresie peptydy biomimetyczne (biomimetic peptides). Rozwój nowych  technologii zaowocował komercyjnym zastosowaniem syntetycznych modulatorów wpływających na przyspieszenie  i poprawę mechanizmów naprawczych zachodzących bezpośrednio w komórkach skóry. Jest to nowatorskie  podejście do procesu starzenia się i wszystko wskazuje na to, że najbliższa dekada będzie okresem gwałtownego  rozwoju w tym zakresie. Podstawowym elementem składowym zarówno czynników wzrostu, jak i peptydów  biomimetycznych są aminokwasy. W przyrodzie występuje około 300 aminokwasów, jednak hydroliza białek  (roślinnych, zwierzęcych i ludzkich) dostarcza nam jedynie 20 aminokwasów. Jest to dowód na uniwersalność kodu  genetycznego i jedność budowy całego świata ożywionej materii.                                                                                                                                              

PEPTYDY BIOMIMETYCZNE: Wszystkie procesy zachodzące w żywych organizmach dla swojego prawidłowego przebiegu wymagają obecności swoistych substancji modulujących. Są to naturalnie występujące peptydy i czynniki wzrostu. Wraz z wiekiem ilość naturalnych peptydów organizmu maleje lub uszkodzona zostaje ich prawidłowa synteza, a kontrolowane przez nie procesy naprawcze i metaboliczne stopniowo słabną i ulegają zaburzeniom. Proces ten w konsekwencji prowadzi do obserwowanych zmian związanych m.in. z procesem starzenia się organizmu. Kluczową rolę w zrozumieniu procesów zachodzących w skórze wraz z wiekiem odgrywa zmiana w pierwszorzędowej strukturze peptydów. Zmiana taka zainicjowana przez czynniki mutagenne może prowadzić do całkowitego zmienienia lub zniesienia aktywności biologicznej danego peptydu. Zamiana pojedynczego aminokwasu na inny w peptydzie zbudowanym z sekwencji 50 lub więcej aminokwasów może zmniejszyć lub znieść jego aktywność biologiczną oraz powodować potencjalnie poważne następstwa dla całego organizmu (np. niedokrwistość sierpowata). Peptydy biomimetyczne to syntetyczne związki chemiczne działające na zasadzie wiernego naśladowania naturalnych, obecnych w organizmie substancji sterujących procesami metabolicznymi oddziałującymi bezpośrednio na komórki docelowe. Obecnie w medycynie estetycznej jest ponad 300 peptydów biomimetycznych. Około 100 kolejnych jest w fazie dalszych badań i w trakcie procesu rejestracji. Peptydy biomimetyczne znalazły zastosowanie w kilku głównych wskazaniach ze względu na właściwości:  przeciwstarzeniowe anti-aging, przeciwprzebarwieniowe, powstrzymujące wypadanie włosów, antycellulitowe, rozkładające tkankę tłuszczową.

W skład serii PEPTI AGE wchodzą: HD Perfector - "Aktywator Piękna", Sublilight - "Ekspert w Rozświetlaniu", Eye and Lip Contours - poprawia kontur oczu i skórę wokół ust, Time Reverse Day - krem na dzień ("Kod Młodości") i Time Reverse Night - krem na noc ("Kod Młodości").

aminoforteAminoforte – Dla Aktywnych

Suplement diety – opakowanie 10 ampułek
Arginina jest zaangażowana w syntezę tlenku azotu i kreatyny. Karnityna jest odpowiedzialna za transport długich łańcuchów kwasów tłuszczowych do mitochondriów, co w praktyce oznacza, że zamienia ona zjadane posiłki w energię.

czytaj więcej

AminoforteSyleance Starter

Suplement diety – Pudełko ­ 10 saszetek
jest skierowany do wszystkich, którzy chcą rozpocząć program odchudzania.Kontrola masy ciała poprzez aktywację termogenezy oraz spalanie tłuszczu (zielona herbata, guarana, yerba mate) , usuwanie nadmiaru wody z organizmu

czytaj więcej

www.suplementy-­ponroy.pl