Produkcja Laboratoires Yves Ponroy podlega najsurowszym normom, które to sama firma nałożyła na siebie, chcąc zapewnić swoim klientom jak najlepsze preparaty. Wymogi jakościowe są bardzo surowe i co roku muszą być aktualizowane. Cała produkcja odbywa się we Francji w samym centrum Vendee ( departament Wandea), gdzie normy muszą być zgodne z obowiązującymi normami dla produkcji leków. Został wdrożony system GMP, firma uzyskała certyfikat "firma farmaceutyczna", zostały utworzone laboratoria kontroli fizycznych, chemicznych i mikrobiologicznych. Ich zadaniem jest kontrola końcowego preparatu na każdym etapie jego produkcji ( od surowca do gotowego produktu).

Czytaj więcej...

Suplementy diety, to skoncentrowane składniki odżywcze takie jak witaminy, minerały..., mające na celu zrekompensować brak ich w żywności w wyniku stosowania niezrównoważonej diety i ich zadaniem jest utrzymanie prawidłowego funkcjonowania metabolizmu. Są one odpowiedzią na niezdrowy styl życia – niezbilansowaną żywność, brak aktywności fizycznej, stres, zmęczenie....


Czytaj więcej...

Metabolizm jest to szereg reakcji chemicznych, molekularnych i przemian energetycznych zachodzących w organizmie, narządach, komórkach, zapewniających ich prawidłowe funkcjonowanie oraz odpowiadanie na bodźce zewnętrzne. Współczesne choroby, oprócz zakaźnych i wirusowych to są choroby wynikające z zaburzeń metabolicznych, a których regularny wzrost u całej populacji ludzi zauważamy od 50 lat.

Czytaj więcej...

W 1975 roku, Yves Ponroy – biolog, dietetyk i doktor nauk założył Instytut Badań Biologicznych. Prowadził on podstawowe badania nad fizjologicznym zdrowiem człowieka. W 1978 roku instytut rozwija się i w wyniku prowadzonych badań zaczyna produkować suplementy diety dla ludzi. W 1996 roku do zespołu dołącza syn założyciela Arnaud Ponroy – inżynier biotechnologii.


Czytaj więcej...

www.suplementy-­ponroy.pl