Nasza Filozofia - " Szacunek dla Metabolizmu"

szacunek-dla-metabolizmuMetabolizm jest to szereg reakcji chemicznych, molekularnych i przemian energetycznych zachodzących w organizmie, narządach, komórkach, zapewniających ich prawidłowe funkcjonowanie oraz odpowiadanie na bodźce zewnętrzne. Współczesne choroby, oprócz zakaźnych i wirusowych to są choroby wynikające z zaburzeń metabolicznych, a których regularny wzrost u całej populacji ludzi zauważamy od 50 lat. To są - "choroby cywilizacyjne".

Wszyscy naukowcy są zgodni, że istnieje silne powiązanie między tymi chorobami, a jakością środowiska i stylem życia. Jednym z kluczowych składników wpływających na wystąpienie choroby lub jej zachamowanie jest nasze odżywianie się. Obfite posiłki, kalorie, cukry, tłuszcze nasycone i białko zwierzęce, zatruwają komórki, tkanki, aż w końcu cłe ciało.

Organizm w wyniku nagromadzenia tych produktów próbuje się ich pozbyć, część z nich magazynuje, a część próbuje zneutralizować. Nasz organizm reaguje "nadaktywnością metaboliczną", dochodzi do zaburzeń metabolicznych i wydzielania wewnętrznego, a to prowadzi do nieodpowiednich reakcji. Tu należy podkreślić, że aktywność fizyczna jest doskonałym regulatorem metabolizmu, stymulując funkcje biologiczne. Niestety większość z nas preferuje siedzący styl życia, który często jest wymogiem współczesnego świata, a on zwraca się przeciwko nam. Poziom cholesterolu, glukozy, trójglicerydów we krwi wzrasta, a to powoduje wzrost współczynnika ryzyka dla zdrowia.

Misją Laboratoires Yves Ponroy jest dostarczenie organizmowi wszystkich elementów niezbędnych do zapewnienia jego prawidłowego funkcjonowania poprzez stymulowanie reakcji biochemicznych i enzymatycznych.

www.suplementy-­ponroy.pl