To okres w życiu kobiety, który jest naturalnym procesem fizjologicznym. Spotyka to każdą kobietę pomiędzy 50, a 52 rokiem życia (średni wiek – menopauza występuje między 45, a 55 rokiem życia). Okres ten charakteryzuje się licznymi zmianami, które można określić „szokiem hormonalnym”. Niestety każda kobieta musi przez to przejść, ale nie każda umie sobie z tym poradzić.

Menopauza oznacza ustanie miesiączek i w tym samym czasie jajniki przestają produkować hormony płciowe – estrogeny i progesteron. Dlaczego? Każda kobieta rodzi się z około 400 komórkami jajowymi, które pojedynczo są uwalniane co miesiąc od momentu dojrzałości płciowej. Okres płodności u kobiet wynosi około 33 lat.

Od momentu dojrzewania do okresu menopauzy jajniki pełnią dwie podstawowe funkcje – produkują komórki jajowe i wytwarzają hormony płciowe. Hormony te odgrywają ważną rolę w życiu kobiety.

Czytaj więcej...

Współczesny świat jest pełen pokus,  które nie zawsze dobrze służą naszemu organizmowi. W latach 60-tych rozpoczęły się badania nad naszym metabolizmem i wpływem na niego otoczenia,  naszych przyzwyczajeń,  stylu życia i odżywiania. Zaczęto zwracać uwagę na rozwój cywilizacji i związany z tym wpływ na nasz organizm.

Od 70-tych lat zauważono rozwój chorób cywilizacyjnych. Tutaj z pomocą przyszła nauka o ziołach i procesach fizjologicznych zachodzących w naszym organizmie. Stwierdzono,  że nadmierna praca,  praca siedząca,  samochody,  komputery,  rozwijająca się telewizja, rozwój przemysłu,  żywność przetworzona,  zbyt dużo węglowodanów,  tłuszczy,  białek w pożywieniu,  brak dodatkowego ruchu,  stres,  papierosy,  alkohol,  to wszystko przyczyniło się do niekorzystnych zmian zachodzących w naszym ciele.

Czytaj więcej...

www.suplementy-­ponroy.pl