Współczesny świat jest pełen pokus,  które nie zawsze dobrze służą naszemu organizmowi. W latach 60-tych rozpoczęły się badania nad naszym metabolizmem i wpływem na niego otoczenia,  naszych przyzwyczajeń,  stylu życia i odżywiania. Zaczęto zwracać uwagę na rozwój cywilizacji i związany z tym wpływ na nasz organizm.

Od 70-tych lat zauważono rozwój chorób cywilizacyjnych. Tutaj z pomocą przyszła nauka o ziołach i procesach fizjologicznych zachodzących w naszym organizmie. Stwierdzono,  że nadmierna praca,  praca siedząca,  samochody,  komputery,  rozwijająca się telewizja, rozwój przemysłu,  żywność przetworzona,  zbyt dużo węglowodanów,  tłuszczy,  białek w pożywieniu,  brak dodatkowego ruchu,  stres,  papierosy,  alkohol,  to wszystko przyczyniło się do niekorzystnych zmian zachodzących w naszym ciele.

 Często mamy kontakt z substancjami obcymi dla naszego organizmu, które wchłaniane w nadmiarze są dla niego szkodliwe.

Podstawą naszego istnienia powinno być motto firmy Laboratoires Yves Ponroy- „ Szacunek dla Metabolizmu”. Naukowcy z firmy Ponroy uważają,  że ruch jest podstawowym działaniem na nasz organizm i to on jest w stanie uruchomić wszystkie prawidłowe funkcje biologiczne organizmu.

Niestety mamy na niego coraz mniej czasu,  czy też jesteśmy tak zmęczeni,  że o nim zapominamy. Szkoda! Jednym z podstawowych działań w tym zakresie jest regularna detoksykacja organizmu. Nasz organizm gromadzi wiele produktów przemiany materii,  dużą część pochłania przez układ oddechowy,  pokarmowy i je magazynuje,  ponieważ nie nadąża z ich usuwaniem. Powstaje zatrucie organizmu. Natomiast normą jest niewielka ilość odpadów przemiany materii,  która zalega w tkankach. Przekroczenie tej normy,  progu tolerancji na zgromadzone odpady może powodować nie prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. W takiej sytuacji mówimy o zanieczyszczeniu.

W wyniku tego może dojść do nadwagi,  cellulitu,  kłopotów z trawieniem,  zmęczenie,  kruchość włosów,  brak połysku skóry i wielu innych dolegliwości. W naszym organizmie mamy układ wydalniczy na który składają się:  płuca,  skóra,  wątroba,  jelita i układ moczowy. One to usuwają toksyny w postaci: potu,  moczu,  dwutlenku węgla,  kwasów żółciowych,  resztek pokarmowych. Jeżeli cały układ nie może sobie poradzić z usunięciem wszystkich toksyn,  wówczas należy go wspomóc. Przez okres minimum 10 dni należy wprowadzić w harmonogram naszego życia zasady dietetyczne i wspomóc się preparatami oczyszczającymi.

Kuracja oczyszczająca to proces,  w którym dochodzi do stymulacji układów wydalania poprzez usprawnienie ich funkcjonowania.  Jeżeli zdecydowaliście się przeprowadzić proces detoksykacji swojego organizmu,  to musi zacząć od zaplanowania diety i terminu dodatkowej formy ruchu na 10 dni. Pamiętajcie,  że minimum 3000 kroków dziennie wspiera nasz organizm. Jeżeli chodzi o dietę to pamiętajcie,  że należy tak dobrać produkty żywnościowe,  aby przy ich przemianie powstawało jak najmniej toksyn. Spożywajcie produkty ekologiczne – szczególnie owoce i warzywa,  jak najmniej węglowodanów i tłuszczów,  spróbuj odrzucić palenie i wszelkie używki. Ważnym czynnikiem jest zapewnienie sobie minimum wypoczynku,  relaksu ( SPA,  basen,  stadion sportowy,  spacer w lesie...). Takie działanie pozwoli się pozbyć stresu,  a on jest bardzo niebezpiecznym czynnikiem chorobowym. Jest wiele roślin usprawniających pracę układu wydalania. Oto kilka przykładów:  Płuca – wspomaga tymianek,  Wątroba – wspomaga ją czarna rzodkiew,  rozmaryn,  karczoch,  Jelita – śliwka,  malwa,  cykoria,  bez,  tymianek,  Nerki – jesion,  wiązówka błotna,  brzoza,  Skóra – łopian,  bratek.

Firma Laboratoires Yves Ponroy – ma w swojej ofercie szeroki wybór preparatów oczyszczających kompleksowo,  jak i preparaty skierowane na konkretne narządy wydzielania zewnętrznego. Preparatami oczyszczającymi cały organizm jest Phytovital Detoxification i Detoxification Tonus. Preparatami skierowanymi na jeden z organów to: Detox Foie,  Detox Intestins,  Detox Reins. Preparaty,  które oczyszczają i wyszczuplają to:  Drainage Minceur,  Syleance Anti-Cellulite,  Syleance Minceur,  Syleance Starter. Tak bogata oferta pozwala nam na dostosowanie formy oczyszczania organizmu do naszych potrzeb.

www.suplementy-­ponroy.pl